Sveiki atvykę į mūsų Banqup svetainę! Mes ir trečiosios šalys savo svetainėse naudojame slapukus. Juos naudojame siekdami pagerinti svetainės naršymą, analizuoti jos naudojimą ir padėti vykdyti rinkodaros veiklas. Daugiau apie naudojamus slapukus galite perskaityti ir pakeisti savo nustatymus spustelėję „Keisti mano nustatymus“. Spustelėdami „Patvirtinti visus slapukus“ sutinkate su visų slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų privatumo slapukų politikoje.
Skaitmeninimas

Išankstinė sąskaita faktūra

February 19, 2024
min. skaitymo

Dinamiškame verslo pasaulyje efektyvus finansų valdymas yra labai svarbus mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) sėkmei. Vienas iš veiksmingų būdų supaprastinti finansinius procesus yra išankstinio apmokėjimo sąskaitų faktūrų išrašymas.

Kas yra išankstinė sąskaita faktūra?

Tai tėra laisvos formos susitarimas, kuris leidžia gauti išankstinį apmokėjimą už paslaugas ar prekes iš savo klientų. Tačiau tai nėra oficialus dokumentas ir nėra apskaitomas buhalterijos. 

Išankstinių sąskaitų faktūrų išrašymo nauda verslui 

Prieš įsigilindami į išankstinių sąskaitų faktūrų išrašymo procesą, išsiaiškinkime, kodėl šios sąskaitos yra būtinos mažoms ir vidutinėms įmonėms:

 1. Pinigų srautų valdymas. Išankstinio apmokėjimo sąskaitos faktūros užtikrina pastovų grynųjų pinigų srautą, kuris leidžia MVĮ padengti veiklos išlaidas ir investuoti į verslo plėtrą.

 1. Rizikos mažinimas. Gavusios dalinį apmokėjimą prieš pristatydamos prekes ar suteikdamos paslaugas, MVĮ sumažina pavėluotų mokėjimų riziką, taip padidindamos finansinį stabilumą. Mažėja rizika, jog klientas su įmone iš viso neatsiskaitys. 

 1. Užsakymo įforminimas. Jeigu įmonė nenaudoja pirkimų/pardavimų užsakymų, tuomet išankstinė sąskaita faktūra įformina kainas, kiekius ir prekes/paslaugas, kurios buvo užsakytos. 

Sąskaitų išrašymo naudos Banqup platformoje 

 Išsiaiškinome išankstinio apmokėjimo sąskaitų faktūrų svarbą, dabar panagrinėkime, kaip Banqup gali supaprastinti ir pagerinti procesą:

 1. Patogi aplinka vartotojui. Banqup siūlo intuityvią sąskaitų valdymo platformą, leidžiančią MVĮ lengvai ir sklandžiai išrašyti išankstinio apmokėjimo sąskaitas.

 1. Sąskaitų šablonai. Pritaikykite išankstinio apmokėjimo sąskaitas faktūras pagal savo verslo poreikius naudodami Banqup šablonus, užtikrindami profesionalumą ir prekės ženklo nuoseklumą.

 1. Būsenos. Būkite užtikrinti, kad išsiųsta sąskaita faktūra pasiekė jūsų klientą - stebėkite, kad klientas ją peržiūrėjo. Taip procesas bus dar skaidresnis. 

Išankstinės sąskaitos faktūros išrašymas Banqup platformoje

Dabar žingsnis po žingsnio pereikime per išankstinių sąskaitų faktūrų išrašymo procesą naudojant Banqup platformą:

 1. Paskyros nustatymas. Susikurkite Banqup paskyrą, naudodami Smart-ID arba Mobilųjį parašą ir atlikite reikiamus veiksmus, kad pradėtumėte naudotis sąskaitų faktūrų išrašymo funkcija.

 1. Kliento informacija. Sukūrus kliento kortelę, visi reikiami pirkėjo rekvizitai bus užpildomi automatiškai kiekvieną kartą, išrašant išankstinio apmokėjimo sąskaitas. 

 1. Prekių ir paslaugų katalogas. Susikurkite prekių ir paslaugų sąrašą arba jį importuokite iš kitų sistemų. Sąskaitų išrašymo procesą pagreitinsite naudodami iš anksto sukurtas prekes ar paslaugas - visi rekvizitai bus užpildomi automatiškai. 

 1. Mokėjimo sąlygos. Aiškiai apibrėžkite mokėjimo sąlygas, įskaitant išankstinio mokėjimo sumą ir mokėjimo terminą, kad išvengtumėte nesusipratimų su klientu.

 1. Kontrolė. Pasižymėkite, kurios išankstinės sąskaitos buvo apmokėtos ir kuriuos užsakymus jau galite išsiųsti. 

Išankstinės sąskaitos faktūros šablonas

Išankstinio apmokėjimo sąskaitų faktūrų išrašymas yra svarbus MVĮ finansinis žingsnis, skatinantis pinigų srautų stabilumą, rizikos mažinimą ir pasitikėjimo su klientais stiprinimą. Banqup platformos panaudojimas suteikia šiam procesui papildomo efektyvumo, todėl tai yra vertinga priemonė mažoms ir vidutinėms įmonėms, siekiančioms finansinės sėkmės. Pradėkite išrašyti išankstinio apmokėjimo sąskaitas faktūras su Banqup nemokamai jau šiandien ir pasinaudokite geresnėmis finansų valdymo galimybėmis.

Susikurk nemokamą Banqup paskyrą jau šiandien.

Susikurti nemokamą Banqup paskyrą