Sveiki atvykę į mūsų Banqup svetainę! Mes ir trečiosios šalys savo svetainėse naudojame slapukus. Juos naudojame siekdami pagerinti svetainės naršymą, analizuoti jos naudojimą ir padėti vykdyti rinkodaros veiklas. Daugiau apie naudojamus slapukus galite perskaityti ir pakeisti savo nustatymus spustelėję „Keisti mano nustatymus“. Spustelėdami „Patvirtinti visus slapukus“ sutinkate su visų slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų privatumo slapukų politikoje.
Skaitmeninimas

E-sąskaitos - mažesnei skaitmeninei taršai versle

April 22, 2024
min. skaitymo

Tvarumas ir rūpinimasis aplinka tampa neatsiejama verslo kultūros dalimi. Elektroninės sąskaitos yra paprastas žingsnis siekiant ne tik optimizuoti procesus savo įmonės viduje, bet ir sumažinti skaitmeninių atliekų kiekį ir ekologinį pėdsaką. Didžiausias blogio šaltinis, žinoma, yra popierinė sąskaita, tačiau el. paštu atsiųsta sąskaita nėra jau toks nekaltas dalykas.

Ši PDF sąskaita faktūra nėra tokia jau nekalta

Nors siunčiant sąskaitas el. paštu medžiai auga, vis dėlto el. laiškai ir PDF sukuria visiškai nereikalingas skaitmenines atliekas, kurios laikomos vienu didžiausių teršėjų planetoje. Tiesa, elektroninė sąskaita irgi yra failas, tačiau lyginant su PDF sąskaita, jos apimtis yra 30-50% mažesnė, nes joje nėra grafikos. Todėl elektroninės sąskaitos tikrai yra paprastas žingsnis, kuriuo galima nuveikti gana daug...Taip pat mažėja el. laiškų kiekis.

Šiais laikais nėra jokios priežasties laikyti sąskaitų kopijų keliose vietose. Visa tai neproporcingai padidina jūsų skaitmeninių šiukšlių apimtį. Išsivalykite ir laikykite visas sąskaitas faktūras skaitmeniniame archyve, kur jos yra lengvai randamos ir patikimai saugomos. 

E-sąskaitos visapusiška nauda

Rankinės užduotys pakeisto skaitmeniniais sprendimais ženkliai sumažina sąnaudas: nebereikia popierinių dokumentų, sumažina transportavimo kaštus ir taupo darbuotojų laiką. Visa tai sumažina CO2 emisijų kiekį apskaitos procesuose. 

Sąskaitų siuntimas ir gavimas yra tie procesai, nuo kurių pradėti ypač lengva – kiekvienas, turintis paskyrą Banqup, gali siųsti ir gauti skaitmenines sąskaitas faktūras. 

Kaip Banqup gali padėti sumažinti skaitmeninę taršą? 

  1. Nurodykite tiekėjams siųsti jums e-sąskaitas (XML, UBL) į jums skirtą Banqup pašto dėžutę. Jei tiekėjai atsiųs pirkimo sąskaitas .pdf, .jpg, .png ir kitu formatu, jos bus suskaitmenintos ir automatiškai užpildytos Banqup platformoje. 
  2. Gautas sąskaitas (.pdf, .jpg, .png ir kt.) ir kvitus įkelkite į Banqup, jie bus atvaizduoti platformoje.
  3. Atsisiųskite Banqup programėlę (iOS, Android) ir fotografuokite sąskaitas ar kvitus iš karto, kai tik juos gausite - viskas atsidurs Banqup. 
  4. Gaunate e-sąskaitas, bet negalite jų peržiūrėti? Įkelkite UBL sąskaitą į Banqup ir peržiūrėkite ją kaip įprastą dokumentą, atsisiųskite PDF formatu. 
  5. Išrašykite sąskaitas ir išsiųskite jas savo klientams tiesiai iš Banqup platformos. Jei dalyvaujate viešuosiuose pirkimuose ar turite užsienio klientą, lengvai sąskaitą galite pateikti Peppol/RC “E. Sąskaita”/ SABIS.  
  6. Aktyvuokite apskaitos programėlę ir prijunkite savo buhalterį prie Banqup paskyros - taip dalinsitės su juo reikiamais dokumentais realiu laiku. Jokių nesusipratimų su buhalterija!

Elektroninės sąskaitos yra ne tik draugiškos aplinkai, bet ir suteikia įmonei praktinės naudos. Anglies pėdsakas ir skaitmeninių atliekų mažinimas, išlaidų taupymas – tai tik keli pavyzdžiai, kaip mašininiu būdu nuskaitomos el. sąskaitos keičia jūsų verslo procesus. Tai ne tik žingsnis aplinkai draugiškesnės verslo kultūros link, bet ir efektyvesnės bei tvaresnės ateities link.

Susikurk nemokamą Banqup paskyrą jau šiandien.

Susikurti nemokamą Banqup paskyrą