Sveiki atvykę į mūsų Banqup svetainę! Mes ir trečiosios šalys savo svetainėse naudojame slapukus. Juos naudojame siekdami pagerinti svetainės naršymą, analizuoti jos naudojimą ir padėti vykdyti rinkodaros veiklas. Daugiau apie naudojamus slapukus galite perskaityti ir pakeisti savo nustatymus spustelėję „Keisti mano nustatymus“. Spustelėdami „Patvirtinti visus slapukus“ sutinkate su visų slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų privatumo slapukų politikoje.
Skaitmeninimas

Banqup: sąskaitų teikimas viešajam sektoriui per SABIS

May 17, 2024
min. skaitymo

Nuo liepos 1 d. Registrų centro „E. Sąskaitą“ pakeis nauja sistema SABIS. Tai reiškia, kad verslai, kurie turi prekybinių sandorių su valstybinėmis įstaigomis, nuo liepos mėn. turės teikti elektronines sąskaitas faktūras per SABIS.

Tuo tarpu įmonės, kurios naudojasi Banqup sąskaitų faktūrų gavimui ir išrašymui, šio sąskaitų teikimo pokyčio nepajus. Banqup turi sąsają su europiniu sąskaitų tinklu Peppol, kuris integruotas su lietuviška SABIS sistema. Tai reiškia, kad Banqup vartotojas išrašęs sąskaitą, gali pasirinkti gavėją ir išsiųsti sąskaitą Peppol kanalu.

Kas yra Peppol?

Peppol (Pan-European Public Procurement Online) yra tinklas, leidžiantis įmonėms keistis elektroniniais dokumentais, įskaitant e-sąskaitas faktūras, standartizuotu formatu visoje Europoje. Tai palengvina saugų ir efektyvų ryšį tarp prekybos partnerių.

Kodėl verta rinktis Banqup?

  • Patogi platforma vartotojui. Banqup siūlo vartotojams patogią platformą, kuri supaprastina e-sąskaitų faktūrų išrašymo, siuntimo ir tvarkymo procesą vienoje vietoje. Tai labai svarbu mažoms įmonėms, turinčioms ribotus išteklius ar technines žinias.
  • Sąsaja su Peppol tinklu. Banqup yra prieigos taškas prie Peppol tinklo, kuris turi sąsają su Lietuvoje naudojama Registrų centro „E. Saskaitą“ ir SABIS. Tai leidžia įmonėms tiesiogiai siųsti sąskaitas ne tik viešajam, bet ir privačiam sektoriui visoje ES. Ši galimybė išsprendžia sąskaitų faktūrų siuntimą, dalyvaujant ES viešuosiuose pirkimuose ar užsienio klientams, kurie reikalauja būtent e-sąskaitų (XML). Vis daugiau šalių e-sąskaitų faktūrų naudojimąsi įves privalomą, pvz. Lenkija ir Latvija tai planuoja nuo 2026 m. 
  • Atitikimas SABIS. Banqup yra pritaikytas prie Lietuvos sąskaitų faktūrų išrašymo taisyklių pokyčių viešajam sektoriui, įskaitant integraciją su nauja SABIS sistema. Taip užtikrinama, kad įmonės ir toliau laikytųsi vietinių reikalavimų.
  • Ekonomiškai efektyvus sprendimas. Mažos įmonės išvengia didelių kaštų susijusių su techniniu sprendimo diegimu. Be to, teikiant sąskaitas per Peppol, yra neberekia mokėti mokesčių Registrų centrui „E. Sąskaitą“ ar SABIS. 
  • Automatizavimas ir efektyvumas. Banqup automatizuoja sąskaitų faktūrų apdorojimą, sumažina klaidų skaičių ir taupo laiką įmonėms. Tokie įrankiai yra svarbūs įmonėms, norinčioms optimizuoti savo darbo procesus.

Kaip pradėti naudotis Banqup? 

Naudoti Banqup ir siųsti e-sąskaitas per Peppol yra nesudėtinga:

  • Registracija. Įmonės vadovas gali lengvai prisiregistruoti prie Banqup ir per kelias minutes susikurti paskyrą.
  • Sąskaitų faktūrų išrašymas. Banqup suteikia šablonus ir įrankius sąskaitoms išrašyti, kurios atitinka Peppol ir SABIS standartą. 
  • Sąskaitų faktūrų siuntimas. Sukūrus kliento kortelę ir išrašant jam sąskaitą, sistema pati parinks efektyviausią pristatymo kanalą.

Smulkaus verslo įmonėms Lietuvoje, besiruošiančioms pereiti prie naujos SABIS sistemos ir priimti „Peppol“ e-sąskaitas faktūras, Banqup siūlo visapusišką sprendimą, kuriame dera naudojimo paprastumas, atitiktis ir prieinamumas. Naudodamos Banqup platformą, įmonės gali sklandžiai pereiti prie sudėtingų elektroninių sąskaitų faktūrų išrašymo, todėl gali sutelkti dėmesį į augimą ir naujoves, o ne į administracines užduotis. Pasinaudokite sąskaitų faktūrų išrašymo ateitimi su Banqup ir supaprastinkite savo verslo operacijas jau šiandien!

Susikurk nemokamą Banqup paskyrą jau šiandien.

Susikurti nemokamą Banqup paskyrą