Sveiki atvykę į mūsų Banqup svetainę! Mes ir trečiosios šalys savo svetainėse naudojame slapukus. Juos naudojame siekdami pagerinti svetainės naršymą, analizuoti jos naudojimą ir padėti vykdyti rinkodaros veiklas. Daugiau apie naudojamus slapukus galite perskaityti ir pakeisti savo nustatymus spustelėję „Keisti mano nustatymus“. Spustelėdami „Patvirtinti visus slapukus“ sutinkate su visų slapukų naudojimu, kaip aprašyta mūsų privatumo slapukų politikoje.
Skaitmeninimas

Apskaitos efektyvumo didinimas naudojant e-sąskaitas

December 6, 2023
min. skaitymo

Nuolat besikeičiančiame apskaitos pasaulyje efektyvumas ir tikslumas yra svarbiausi. E-sąskaitų faktūrų naudojimas pakeitė buhalterinės apskaitos tvarkymą, ypač Lietuvoje, kur įmonės nuolatos ieško būdų, kaip efektyvinti savo finansines operacijas. Šiame straipsnyje išsiaiškinsime, kaip XML e-sąskaitos gali padaryti apskaitos tvarkymą efektyvesnį ir kaip verslo atstovai gali jomis sklandžiai keistis.

Kas yra e-sąskaita faktūra?

XML - tai struktūrizuotas duomenų formatas, leidžiantis elektroniniu būdu pateikti sąskaitas faktūras. Šios e-sąskaitos faktūros yra naudingos tuo, jog jas galima lengvai integruoti su apskaitos programine įranga, o tai žymiai padeda sumažinti rankinį duomenų įvedimą, klaidų skaičių ir daug laiko atimantį sąskaitų tvarkymą.

E-sąskaitų keitimosi procesas: eksportas ir importas

Verslo atstovai gali efektyviai keistis e-sąskaitomis tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu. Procesą sudaro du pagrindiniai etapai: e-sąskaitų faktūrų eksportavimas ir importavimas.

E-sąskaitų faktūrų eksportavimas

 • Sąskaitos faktūros generavimas. Pradėkite nuo sąskaitos faktūros sukūrimo savo apskaitos sistemoje. Dauguma šiuolaikinių naudojamų apskaitos programų suteikia XML e-sąskaitų generavimo galimybes Lietuvoje.
 • Sąskaitos faktūros atitikmuo. Užtikrinkite, kad sugeneruota XML elektroninė sąskaita atitinka Lietuvos ir tarptautinius standartus, pvz. Peppol tinklas tinkamas tarptautiniams sandoriams.
 • Sąskaitos faktūros siuntimas. Siųskite e-sąskaitą savo verslo partneriams įvairiais kanalais, įskaitant el. paštą, EDI (elektroninius duomenų mainus) arba per Peppol tinklą, kuris pritaikytas saugiems ir standartizuotiems elektroninių dokumentų mainams Europoje.

E-sąskaitų faktūrų importavimas

 • Sąskaitos faktūros gavimas. Kai jūsų verslo partneris atsiunčia jums XML e-sąskaitą faktūrą, ji pateikiama standartizuotu formatu. Ją galite gauti el. paštu, EDI arba Peppol tinklu.
 • Duomenų identifikavimas. Jūsų apskaitos programinė įranga „pasiima“ duomenis iš XML el. sąskaitos faktūros ir automatiškai užpildo įrašą jūsų apskaitos sistemoje, pvz.: serijos numerį, datas, sumas ir netgi eilutes. Tai sumažina rankinio duomenų vedimo poreikį ir ženkliai sumažina klaidų riziką.
 • Patikrinimas ir patvirtinimas. Peržiūrėkite importuotus duomenis dėl galimų netikslumų ir atitikimo vietininiams teisės aktams. Surinkite atsakingų asmenų patvirtinimus, jeigu jie reikalingi, alokuokite kaštus - sąskaita faktūra gali būti apmokėta.  

E-sąskaitų faktūrų privalumai

 • Supaprastinta darbo eiga. Dirbant su e-sąskaitomis faktūromis daugiau nebereikia vesti duomenų rankiniu būdu, todėl apskaitos procesas tampa daug efektyvesnis.
 • Klaidų mažinimas. Struktūrizuoti duomenys ir automatizuotas apdorojimas sumažina klaidų tikimybę yra iki minimumo, taip užtikrinant tikslius finansinius įrašus.
 • Atitiktis. Naudodami Peppol tinklą tarpvalstybinėms operacijoms užsitikrinate, kad laikotės tarptautinių e-sąskaitų faktūrų išrašymo standartų.
 • Kaštų taupymas. Sumažinus popieriaus naudojimą, spausdinimo ir pašto išlaidas laikui bėgant sutaupoma daug.
 • Tvarumas. Skaitmeninimas suderinamas su pasaulinėmis pastangomis mažinti poveikį aplinkai, tad prisidėkite prie šio bendro tikslo, naudodami e-sąskaitas.

E-sąskaitos iš esmės keičia buhalterio darbą su pirminiais apskaitos dokumentais, siūlo efektyvesnį ir tikslesnį finansinių dokumentų tvarkymo būdą. Integravus Peppol tinklą, įmonės taip pat gali sklandžiai keistis dokumentais su savo partneriais ES šalyse. Tai ypač aktualu Europos Komisijos priimtai naujai direktyvai (įsigalios nuo 2028 m.), kur įpareigos verslą keistis e-sąskaitomis faktūromis su užsienio partneriais. 

Pasinaudokite Banqup ir stebėkite, kaip jūsų apskaitos tvarkymo įpročiai keičiasi į gerąją pusę, didėja efektyvumas bei prisidedate prie ekologiškesnės, tvaresnės ateities.

Susikurk nemokamą Banqup paskyrą jau šiandien.

Susikurti nemokamą Banqup paskyrą